Долар на міжбанку стрімко дорожчає

2017-10-26 12:07:28
Долар на міжбанку стрімко дорожчає

Падіння гривні, що розпочалося на міжбанку з понеділка, продовжується протягом тижня і котирування впритул наблизилися до психологічного рівня 26,8 грн/$.

 

Темпи девальвації гривні лякають навіть досвідчених дилерів. Менше, ніж за місяць долар подорожчав з 26,545/26,565 грн/$ до 26,77/26,79 грн/$, і це ще не остаточна ціна.

 

Стрибки курсу, що суперечать звітам НБУ та Мінфіну про стабілізацію фінансової ситуації в країні, ще більше посилюють тиск на котирування.

 

Враховуючи дані по інфляції, невдовзі НБУ буде змушений збільшити облікову ставку, яка теоретично прив’язана до показника інфляції. Залишити облікову ставку незмінною на тлі зростання цін Нацбанк не зможе навіть попри улюблене «таргетування інфляції».

 

З початком опалювального сезону ціни на енергоносії на світових ринках зростають. В цій ситуації зростання долара не дозволить найближчим часом стримати ціни. Збільшення дефіциту зовнішньоторговельного балансу свідчить про імпортозалежність вітчизняної економіки. Тому навіть зростання соціальних виплат може бути нівельоване знеціненням гривні.

 

В подібній ситуації можливі два варіанти розвитку подій:

  1. Курс підвищують до закладеного в бюджет рівня 27,2 грн/$, що спровокує збільшення інфляції та провал розрахунків Нацбанку, що й так вважалися досить примарними.
  2. НБУ проводить активні інтервенції з продажу валюти задля утримання курсу, але це загрожує зривом графіка поповнення ЗВР, який узгоджений з МВФ.

Коментарі відвідувачів (0):