Долар на міжбанку стабілізується на рівні 28-28,5 грн/$

2018-09-05 12:06:16
Долар на міжбанку стабілізується на рівні 28-28,5 грн/$

На минулому тижні гривня на міжбанку перетнула психологічну позначку 28 грн/$, а вчора опустилася до 28,5 грн/$, що ще більше загострює ситуацію.

 

Інтервенції Нацбанку не змогли зупинити падіння гривні, а лише уповільнили його та скоротили обсяг ЗВР. Утримувати гривню без реального зростання економіки надалі буде все важче.

 

Девальвацію гривні посилюють популістські кроки уряду, відтік капіталу та трудових ресурсів, зростання дефіциту зовнішньоторговельного балансу, невиконання програм приватизації.

 

Знецінення національної валюти в період, коли ціни на український метал та сільгосппродукцію на світових ринках знаходяться на доволі високому рівні, свідчить про значні проблеми в економіці, а не лише про небажання експортерів продавати валюту чи спекулятивне розгойдування курсу.

 

Мінфін для залучення коштів до бюджету планує незабаром продати ОВДП, що збільшить надходження валюти та позитивно вплине на курс. Підтримати гривню зможе нарощування експорту сільгосппродукції та візит місії МФВ до Києва.

 

Готівковий долар стабілізувався на рівні 27,2-27,4 грн/$, що свідчить про низьку купівельну спроможність населення. Це додатково буде тиснути на курс безготівкової валюти.

 

В довгостроковій перспективі гривня залишатиметься під спекулятивним тиском напередодні перевиборної боротьби та впливом негативних зовнішніх чинників.

 

Девальвація валют основних партнерів України та запроваджені ними для захисту внутрішніх ринків торгові обмеження зменшать обсяги вітчизняного експорту та посилять знецінення гривні.

Коментарі відвідувачів (0):