Долар на міжбанку подорожчав до 27 грн

2017-11-30 12:21:39
Долар на міжбанку подорожчав до 27 грн

В середу на міжбанківських торгах долар продовжив зростання. Імпортери намагалися своєчасно закрити борги за зовнішньоекономічними угодами, не залишаючи купівлю валюти на останній день місяця. Головними покупцями валюти були постачальники енергоресурсів, проте пізніше до них приєдналися спекулянти, які вирішили ще більше розхитати курс.

 

З початкових котирувань 26,90/26,93 долар до кінця торгів виріс до 26,07/27,09 грн і не лише перетнув психологічну межу у 27 грн/$, але й продовжив тренд на зростання курсу.

 

Продавці валюти вдало скористувалися ситуацією та зіграли «на підвищення». Спочатку торгів вони не декларували обсяги запланованих продажів, а коли долар перетнув рівень у 27 грн – почали активно продавати валюту. А покупці змушені були її купувати за умови дефіциту пропозицій.

 

Нацбанк не проводив аукціон з продажу валюти, але якщо тиск на гривню продовжиться й сьогодні – йому доведеться докласти зусиль задля стримування курсу.

 

Зміцнення долара одразу відбивається на закупівельних цінах на зерно, які вчора суттєво виросли в гривневому еквіваленті, що частково компенсує виробникам збитки від зниження світових цін на зернові та олійні.

Коментарі відвідувачів (0):