Долар на міжбанку підбирається до 27,5 грн/$

2017-12-15 12:01:56
Долар на міжбанку підбирається до 27,5 грн/$

В ході вчорашніх міжбанківських торгів долар подорожчав з ранішніх 27,265/27,285 грн до 27,43/27,46 грн. Нацбанк не став проводити аукціон з продажу валюти, чим дозволив курсу сягнути максимального рівня.

 

В понеділок регулятор через «запит кращого курсу» купив 2 млн $ та утримав гривню на рівні 27,10 грн/$. У вівторок попри зростання курсу долара Нацбанк на ринок не виходив. В середу через «запит кращого курсу» продав 14 млн $, проте це не змінило тенденцію та валюта продовжила дорожчати. В четвер Нацбанк знову відмовився проводити аукціон, чим ще більше посилив панічні настрої на ринку.

 

Протягом 3 днів банківську систему поповнили 24 млрд грн, зокрема:

  • коштами для бюджетних розрахунків перед завершенням року,
  • повернутими банкам коштами за депозитними сертифікатами Нацбанку,
  • отриманими трьома банками на нещодавньому тендері з рефінансування 4,6 млрд грн.

Висока ліквідність банків негайно вплинула на валютний ринок.

 

Імпортери не розуміють, як надалі буде поводитися курс та намагаються швидше закрити контракти. Більшість експортерів притримує валюту, реалізуючи лише обов’язкові 50%. Спекулянти та власники обмінників активно «грають на підвищення».

 

Вочевидь, НБУ поки не визначився з тактикою подальших дій та лише ситуативно гасить пожежі. Він буде економити ЗВР та ігнорувати незначні курсові коливання, підтримуючи гривню на рівні не нижче 27,10 грн/$ та зберігаючи стабільний обсяг резервів.

 

В ситуації з невизначеністю з траншем МВФ, відсутністю голови НБУ, проблемами з бюджетними розрахунками краще притримати валюту, яка стає все більш дефіцитною.

Коментарі відвідувачів (0):