Долар на міжбанку може подорожчати

2016-07-22 14:13:10
Долар на міжбанку може подорожчати

В четвер долар на міжбанку укріпився. Експортери не поспішали його продавати, а імпортери активізувалися ще зранку. Тому на 12:00 курс валюти виріс до 24,82/24,84 грн/$. Крупні продавці вичікували максимальну ціну. Тим не менше, Нацбанк оголосив про проведення аукціону з метою викупу у банків 30 млн. доларів. Тоді продаж валюти розпочали навіть ті, хто намагався її притримати. В підсумку регулятор придбав 13,9 млн. доларів за ціною відсікання не вище 24,81 грн при загальній заявці банків у 17,4 млн. доларів. Таким чином експортери змогли частину виручки продати на міжбанку по високій ціні, а залишки продати Нацбанку. По закінченню аукціону ринок стабілізувався в межах 24,80/24,815 грн/$.

 

Загалом протягом 21.07.16 було зареєстровано 461 угод на суму 328,37 млн. доларів по середньозваженому курсу 24,8161 грн/$.

 

Експерти виділяють такі причини коливання курсу валюти:

  • обсяг пропозицій валюти на міжбанку зростає через необхідність експортерам здійснювати бюджетні виплати,
  • імпортери почали активніше купувати нафтопродукти, побоюючись подальшого зростання їх вартості на світових ринках, внаслідок чого виріс попи на валюту,
  • МВФ відклав розгляд виділення Україні чергового траншу до серпня-вересня,
  • загострення ситуації на Сході та заяви деяких чиновників щодо можливого введення військового стану лякає учасників ринку,
  • виплати по «Фідобанку» та банку «Михайлівський» штовхнули догори готівковий ринок, що відобразилося і на міжбанку.

 

Подібна нервозність ринку тягне курс валюти доверху. Проте НБУ грамотними діями може втримати долар від скачків. Найближчим часом тренд буде формуватися під впливом 6-8 найбільших банків, що представляють інтереси основних експортерів та імпортерів. НБУ планує викупати надлишки валюти на аукціонах, проте не поспішає виходить на ринок з інтервенціями у випадку збільшення попиту та зростання котирувань, щоб не портити статистику та не витрачати ЗВР.