Добрий стан посівів озимини дає надії на гарний врожай

2017-02-22 13:04:28
Добрий стан посівів озимини дає надії на гарний врожай

За попередніми даними відрощування монолітів озимини (відібраних метеостанціями з полів 25.01.17) значних пошкоджень та загибелі рослин не виявлено, - повідомляє Укргідрометеоцентр в черговому агрозвіті.

 

Це обумовлено достатнім шаром снігу на більшості засіяних площ та некритичними зимовими температурами на глибині залягання вузлів кущення рослин.

 

Підвищена зрідженість з кількістю загиблих рослин в межах 21-30% спостерігалася в декількох зразках з Миколаївської, Тернопільської, Харківської областей, в 3-7% зразків з Черкащини та 33% зразків з Закарпаття.

 

В 12-59% зразків з Миколаївської, Тернопільської, Харківської, Закарпатської та Черкаської областей зафіксована зрідженість у 11-20%.

 

За прогнозами аналітиків Commodity Weather Gpoup, ще мінімум 10 днів в багатьох виробничих регіонах США зберігатиметься нетипово тепла для зими погода, яка може вивести озимі рослини із стану зимівлі та стимулювати подальшу вегетацію.

 

В районі Великих Рівнин найближчим часом температура повітря виросте до 20-23 градусів, а в штатах Небраска, Техас та Оклахома – ще вище. На Середньому Заході країни повітря також прогріється до 20 градусів, проте похолодання наприкінці лютого уповільнить розвиток зернових.

 

Європейське агентство з моніторингу агроресурсів (MARS) повідомляє, що озимі культури на території ЄС майже не постраждали від морозів, хоча в січні температура повітря в центральних та східних регіонах опускалася до -15… - 20 градусів. Незначно пошкоджені посіви в деяких регіонах Швеції, Данії, Німеччини, Угорщини та Румунії, а також на півдні Росії.

 

З початку січня до 17 лютого дефіцит опадів спостерігався в центрі та на північному сході Європи. Нестача вологи в ґрунті може перешкодити успішному проведенню весняної сівби.

 

В цей же час надмірні опади пройшли на півдні Італії, Балканах, північному заході Піренейського півострова, заході Туреччини та півночі Африки.

 

За даними МСГ РФ, погодні умови сприяли зимівлі рослин, тому 96% посівів або 16,7 млн. га знаходяться в доброму та задовільному стані.