ДФС передчасно заблокувала аграріям спецрахунки по ПДВ

2017-01-12 13:53:30
ДФС передчасно заблокувала аграріям спецрахунки по ПДВ

Українські аграрії масово скаржаться на неможливість проведення податкових накладних за грудень 2016 року через спецрахунки по ПДВ, хоча за законом вони ще місяць повинні працювати.

 

Місцеві управління ДФС та податкової служби не можуть пояснити, чому заблоковані спецрахунки сільгосппідприємств по ПДВ та пропонують реєструвати податкові накладні на загальному рахунку, хоча це призводить до чималих збитків у агровиробників.

 

Народний депутат О. Кулініч, що входить до аграрного комітету ВР, заявив, що з подібною проблемою зіткнулися агропідприємства з усіх регіонів країни та звернувся до ДФС з проханням втрутитися у ситуацію та вирішити її в найближчі терміни.

 

В Всеукраїнській аграрній раді (ВАР) розповіли, що після введення в дію перехідного режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників оборот податку проводився через два типи рахунків. На один переказувався ПДВ до сплати, на другий поверталася установлена законом частка від сплаченого ПДВ: 15%, 50% чи 80% в залежності від виду діяльності.

 

З 01.01.17 р. спецрежим по ПДВ для агровиробників скасований, проте для підприємств, що здають звіти щомісяця спецрахунку мали би працювати до 31.01.17, а для тих, що звітують поквартально – до 20.02.17 р. Чинність вказаних норм своїми листами від 28.12.16 та 03.01.17 підтверджувала ДФС.

 

Керівник податкового комітету при ВР Н. Южаніна запевняє, що перехідні норми навмисно виписані таким чином, щоб їх дотримувалася і не паплюжила ДФС, і в комітеті найближчим часом постараються виправити ситуацію, яка склалася.

 

Проте, керівник податкового комітету при Громадській раді, що працює при Мінекономрозвитку О. Богданова вважає, що співробітники ІТ-департаменту ДФС навмисно заблокували спецрахунки по ПДВ, щоб запобігти колапсу в роботі платіжних систем та зібрати з аграріїв в січні якомога більшу суму податків. Листів, якими ДФС заблокувала рахунки, немає у відкритому доступі. І в повному обсязі їх не бачили навіть в Держказначействі, де також обурені незаконними діями ДФС.

 

На інформаційні запити прес-служба ДФС наразі не відповідає і жодних коментарів не надає.

 

ВАР вже звернулася до міністра фінансів та очільника ДФС з вимогою відновити роботу спецрахунків по ПДВ. За інформацією О. Богданової, це буде зроблено 15 січня. Тим часом вона пропонує аграріям переводити кошти на основні ПДВ-рахунки, а потім декларувати до повернення суму, яку підприємство мало б отримати.

Коментарі відвідувачів (0):