Девальвація гривні посилює зростання цін на зерно

2018-08-02 12:05:48
Девальвація гривні посилює зростання цін на зерно

Валютні закупівельні ціни на зерно в Україні зростають слідом за світовими. Проте завдяки девальвації національної валюти гривневі ціни додатково виросли на 2-3%.

 

Експерти очікували стабілізації курсу гривні літом на рівні 26,5 грн/$ завдяки збільшенню валютних надходжень від аграріїв та поступового падіння курсу з початку осені, викликаного зростанням попиту з боку імпортерів та необхідністю України розраховуватися по зовнішнім боргам.

 

Проте долар почав рости вже зараз внаслідок економічної політики уряду, наприклад, збільшення зарплат та пенсій на 37% на тлі зростання економіки лише на 2,2%, нарощування дефіциту зовнішньої торгівлі та дефіциту пенсійного фонду, зниження залишків на рахунках державної скарбниці на 1 серпня до 1,99 млрд гривень, що відповідає рівню січня 2014 року.

 

Посилення попиту на валюту пов’язане зі значними виплатами ПДВ, виводом за кордон коштів, виплачених Мінфіном після погашення ОВДЗ, переміщенням спекулятивних капіталів на більш стабільні біржі США та ЄС, де можна гарно заробити на різниці курсів.

 

Навіть попри щоденні продажі Нацбанком 20-30 млн $ задля підтримки гривні, вчора курс впритул опустився до нової психологічної межі, що свідчить про розбалансування валютного ринку та неспроможність регулятора контролювати ситуацією, маючи для цього великий арсенал інструментів – від аукціонів та непублічних інтервенцій до зовсім не ринкових методів.

 

Відучора Нацбанк змінив формат надання інформації по валютному ринку. Тепер о 12:30 буде оприлюднюватися довідковий курс станом на 12:00, а о 16:00офіційний курс, який на 2 серпня встановлений на рівні 26,962130 грн/$. Дані з ВалКлі надаватися не будуть.

Коментарі відвідувачів (0):