Держпродспоживслужба посилить контроль за ГМО-продукцією

2016-09-22 12:40:55
Держпродспоживслужба посилить контроль за ГМО-продукцією

Вже з наступного року Держпродспоживслужба інтенсифікує заходи з контролю вмісту ГМО в продукції.

 

За словами голови відомства В. Лапи, в Україні сьогодні немає офіційно зареєстрованих сортів або насіння рослин з ГМО, проте періодично така продукція з’являється на ринку.

 

«Тому вже з наступного року планується врегулювати цю ситуацію та посилити контроль. І ті виробники, які свідомо будуть порушувати законодавство, нестимуть відповідальність. В поточному році відносно вже зібраного врожаю робити це не зовсім правильно, проте з 2017 року ця робота посилиться, і ми наведемо лад», - повідомив В. Лапа.

 

Проблема незаконного вирощування продукції з ГМО та її подальший обіг існує вже декілька років. Проте останнім часом вона значно посилилася через введення урядом в ході впровадження програми дерегуляції мораторію на перевірку суб’єктів господарювання.

 

Голова Держпродспоживслужби зауважив, що він «не є прихильником перевірок, проте їх відсутність призводить до системних порушень законодавства. Тому треба вирішити питання контролю за виробниками та посилити їх відповідальність. Робити це необхідно цивілізованим шляхом, завдяки роз’ясненням, відповідним державним програмам та роботі з бізнес-структурами».

 

Нагадаємо, що діюче законодавство вимагає у разі виявлення продукції, яка містить ГМО, повністю утилізувати її. Тому виробники, що зважуються її вирощувати, повинні оцінювати відповідні ризики.

Коментарі відвідувачів (0):