Держава заборгувала бізнесу 16 млрд. грн по ПДВ

2016-10-27 12:06:44
Держава заборгувала бізнесу 16 млрд. грн по ПДВ

Заборгованість держбюджету по відшкодуванню ПДВ перед підприємствами складає 16 млрд. грн, проте уряд обіцяє з 2017 року автоматичне відшкодування.

 

«Держава наразі заборгувала вітчизняним бізнесменам більше 16 млрд. гривень ПДВ, проте уряд одночасно опрацьовує декілька варіантів погашення боргу»,- повідомив журналістам на брифінгу 26 жовтня Міністр фінансів О. Данилюк.

 

Він наголосив, що президентом України перед урядом було поставлене завдання повністю розрахуватися з підприємствами по питанню відшкодування ПДВ. Серед варіантів погашення заборгованості уряд розглядає можливість використання грошей від спецконфіскації активів екс-президента В. Януковича, емісію спеціальних облігацій, а також безпосередні відрахування з бюджету.

 

В межах податкової реформи платники податку, що звертаються за автоматичним поверненням ПДВ, звільняються від вимоги обов’язкового надання довідки-заключення Державної фіскальної служби.

 

«Відтепер ПДВ буде повертатися автоматично, а не квазіавтоматично, як було раніше. Ми скасовуємо необхідність надання довідки від ДФС, оскільки вона завжди була корупційною складовою в роботі відомства. Наразі пропонується, щоб ДФС вела реєстр платників та відповідні бази даних, оскільки вона володіє необхідною інформацією та звітністю. Проте повне адміністрування, контроль за порядком повернення коштів та прозорістю цього процесу буде забезпечуватися Міністерством фінансів країни», - додав О. Данилюк.

 

Нагадаємо, що в бюджеті 2017 передбачено закриття спецрежиму по оподаткуванню сільгоспвиробників.

Коментарі відвідувачів (0):