Депутатам запропонували офіційно заборонити виробництво, переробку та розповсюдження товарів з ГМО

2016-07-18 14:26:35
Депутатам запропонували офіційно заборонити виробництво, переробку та розповсюдження товарів з ГМО

До Верховної Ради внесений на розгляд парламентарів законопроект № 4968, який вводить до 01.01.2023 р. мораторій на вирощування, виробництво, переробку, розповсюдження, транспортування та імпорт до країни рослин з ГМО, здатними до самовідтворення або спадкової передачі властивостей.

 

Комітетом з агрополітики ВР запропонований до розгляду законопроект, який передбачає внесення змін до чинного Закону України «Про державну систему безпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Вказаний законопроект до 01.01.2023 р. забороняє виробництво у промислових масштабах, переробку та розповсюдження товарів з ГМО, здатними до самовідтворення або спадкової передачі властивостей, для подальшого використання:

 

  • в продуктах харчування, кормах або добавках,
  • при вирощуванні сільськогосподарської худоби,
  • при вирощуванні сільгоспрослин у відкритих ґрунтах, окрім призначених для науково-дослідних цілей.

 

Також забороняється імпорт товарів з ГМО до України для використання у вказаних вище цілях.

 

Передбачається, що введення в дію мораторію на заборону обігу продукції з ГМО, буде відкладене на 1 рік для того, щоб надати час, необхідний для експорту сільськогосподарських рослин з ГМО.

 

За порушення встановленої Законом заборони на вирощування, виробництво, імпорт до країни та розповсюдження продукції з ГМО передбачається адміністративні відповідальність у вигляді анулювання терміном на 5 років ліцензії на проведення господарської діяльності та штрафу розміром 40-90 тис. мінімальних неоподатковуваних доходів громадян.

 

Порушення норм щодо експорту товарів з ГМО передбачає штрафні санкції у розмірі 50-100 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Законопроект наголошує на необхідності проведення до 2023 року акредитованими лабораторіями досліджень щодо економічної доцільності використання продукції з ГМО, а також її біологічної та екологічної безпеки і користі для життя та здоров’я людини. Якщо отримані висновки підтвердять безпечність продуктів з ГМО для живих організмів та навколишнього середовища, то дія мораторію буде зупинена. Оскільки наразі науково підтверджених висновків про такий вплив немає, то недоцільно поширювати в Україні продукти з ГМО та їх виробництво.

Коментарі відвідувачів (0):