Чутки викликали стрибок цін на біржі в Чикаго

2017-03-01 12:33:04
Чутки викликали стрибок цін на біржі в Чикаго

Протягом вчорашньої торговельної сесії ф’ючерси сої та кукурудзи виросли одразу на 6% на тлі чуток про намір Білого дому дозволити збільшення вмісту біоетанолу в моторному паливі в літні місяці з 10% до 15%, що підтримає попит на енергетичні культури.

 

Проте пізніше такі чутки були спростовані прес-службою Білого дому, яка заявила про відсутність подібного розпорядження в роботі адміністрації.

 

Після спростування чуток, ціна кукурудзи повернулася до 147 $/тн, сої – до 381 $/тн, що відповідає попереднім значенням.

 

Подібна динаміка свідчить про хитку рівновагу ринку кукурудзи, де будь-які зміни виробництва чи споживання викликають суттєві стрибки цін.

 

За оцінками аналітиків IGC, в сезоні 2017/18 МР виробництво кукурудзи відносно поточного сезону скоротиться на 26 млн. тон до 1,023 млрд. тон, проте стане другим за значенням рекордним показником за всю історію.

 

Зниження валового збору буде викликане зменшенням посівних площ під кукурудзою на 1,8 млн. га до 181,2 млн. га, що найбільше торкнеться Китаю, США та південноамериканських країн.

 

Китай, який через надлишок зернової в держрезерві відмовився від програми урядової підтримки виробників, скоротить посівні площі на 2,1% до 36 млн. га. Аграрії США віддадуть перевагу більш рентабельній сої, тому площі під кукурудзою зменшать на 3%.

 

Зокрема, валовий збір кукурудзи в порівнянні з цьогорічним врожаєм зменшиться на 7% до 14,065 млрд. бушелів, експорт зернової – на 325 млн. бушелів до 1,9 млрд. бушелів, а кінцеві запаси – на 5% до 2,215 млрд. бушелів.

Коментарі відвідувачів (0):