Бюджет наповнять завдяки системі блокування податкових накладних

2016-12-08 12:14:37
Бюджет наповнять завдяки системі блокування податкових накладних

Парламент у першому читанні проголосував за внесення змін до Податкового кодексу, які дозволять збільшити дохідну частину держбюджету. Планується створити систему, яка буде блокувати податкові накладні, що не відповідатимуть критеріям ризику. Це дозволить припинити схеми по ухилянню від сплати ПДВ.

 

За наполяганням Комітету з питань податкової політики система буде автоматично блокувати певні податкові накладні, що унеможливить ручне керування цим процесом.

 

Підприємство протягом 5 днів може довести обгрунтованість виписаної податкової. Рішення про правомірність податкового кредиту буде приймати спеціальна комісія, яку створять на центральному рівні. В разі, якщо комісія не дозволить розблокувати податкову, підприємство може звернутися з позовом до суду.

 

Критерії ризику, за якими відбуватиметься блокування, повинен узгодити Мінфін. Проте вже відомо, що не будуть блокуватися накладні сумою менше за 1 млн. грн та ті, що виписані товаровиробниками.

 

Весною 2016 р. подібна система запрацювала в Києві, що дозволило збільшити сплату ПДВ на 2,7 млрд. грн. Більша частина із заблокованих на 1,4 млрд. грн податкових виявилася «схемною». Підприємці змогли підтвердити лише 290 млн. грн.   

 

Перший заступник керівника комітету А. Журжій зауважив, що «прописаний в законі механізм викликає певне занепокоєння, тому що він не передбачає аналізу лише із застосуванням критеріїв ризику. Існує імовірність того, що блокування податкових створить велику чергу із «нормальних» підприємств. Я пропонував би працювати за київською схемою, де система відбірає податкові за певними критеріями, а працівники ДФС аналізують їх».

Коментарі відвідувачів (0):