Біржові ціни на пшеницю розпочали рік зростанням

2019-01-03 12:30:09
Біржові ціни на пшеницю розпочали рік зростанням

Вчора біржові ціни на пшеницю продемонстрували незначне зростання, попри низьку активність торгів.

 

Часткове зупинення роботи уряду США завадило виходу тижневих звітів про експорт зерна з США, та може затримати щомісячний баланс USDA по зернових та олійних, який повинен бути оприлюднений 11 січня.

 

Ціни на американську пшеницю незначно виросли за підтримки сусіднього ринку сої.

 

  • В Європі, попри малі обсяги торгів, березневі ф’ючерси на пшеницю виросли на 0,75 €/т до 204 €/т або 231,77 $/т.

 

Таке подорожчання є переважно спекулятивним та обумовлене сподіваннями на активізацію продажів пшениці з США та Європи внаслідок тривалих вихідних в Україні та Росії, що призведе до уповільнення експортних відвантажень.

 

При цьому протягом останнього тижня Україна експортувала 407 тис т пшениці, а Росія – 1,2 млн т, що значно перевищує експертні очікування. З початку сезону Росія експортувала 23,8 млн т пшениці, що на 15% перевищує показник відповідного періоду минулого року. Після того, як експортні відвантаження перевищать 25 млн т, уряд Росії планує переглянути баланс залишків та прогнози експорту до закінчення МР.

 

В поточному сезоні з узгоджених з Мінагрополітики 16 млн т Україна вже експортувала 10,5 млн т пшениці, що на 7% поступається рівню минулого МР.

 

Багато країн оголосили на січень тендери по закупівлі пшениці. Так, 8 січня торги проведе Бангладеш, 9 січня – Йорданія та Тайвань, 10 січня – Марокко, крім того, 400 тис т пшениці планує придбати Ефіопія.

 

Активізація попиту на пшеницю з боку покупців розігріває біржі та ринки, що в короткотривалій перспективі призведе до незначного підвищення цін. Проте гарні умови для перезимівлі озимих культур, що панують в більшості країн-експортерів, будуть тиснути на ціни нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):