Біржові ціни на пшеницю поки що стабільні

2018-11-26 12:08:36
Біржові ціни на пшеницю поки що стабільні

Після святкування Дня Подяки американські біржі у п’ятницю були малоактивними, тому основні торги проходили в Європі.

 

Трейдерів розчарували підсумки тендеру в Тунісі, де закупівельна ціна в порівнянні з жовтневими торгами опустилася на 2,3 $/т. Додає занепокоєння падіння цін на нафту та метали, а також проблеми з підписанням Brexit.

 

Ціни не змогла підтримати навіть новина про відвантаження другого судна пшениці на Китай, який активізував закупівлю французької пшениці після погіршення відносин з Австралією, а раніше відмовився від імпорту американської пшениці, хоча її імпорт у 2017 році склав  600 тис т із загального обсягу імпорту 4 млн т.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю в Парижі впали на 1,5 €/т до 199,25 €/т або 225,86 $/т.

 

Біржа в Чикаго п’ятничні торги звершила зростанням завдяки перемозі американської пшениці на тендері в Єгипті.

 

Експортні продажі американської пшениці за тиждень скоротилися на 24,6% до 330,4 тис т, що стало нижче експертних очікувань. При цьому відвантаження пшениці за тиждень виросли до найвищого рівня поточного сезону та склали 503,8 тис т.

 

Грудневі пшеничні ф’ючерси на біржах США виросли:

  • на 0,37 $/т до 183,62 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,83 $/т до 211,00 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Проте впала на 2,85 $/т до 169,48 $/т тверда озима HRW-пшениця в Канзас-Сіті.

 

Прогноз виробництва пшениці в Аргентині експерти Зернової біржі в Росаріо BCR зменшили до 18,7 млн т, а експерти біржі Буенос-Ареса – до 19,2 млн т. Через сильні опади під час збирання значно погіршилася якість пшениці.

 

Занепокоєння можливим обмеженням експорту пшениці з азовських портів України та Росії внаслідок блокування Керченської протоки та затримки українських судів може призвести до зростання біржових котирувань на пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):