Березневий звіт WASDE посилив тиск на ціни на кукурудзу

2020-03-11 12:12:07
Березневий звіт WASDE посилив тиск на ціни на кукурудзу

Оприлюднення "ведмежого" балансу WASDE по кукурудзі, особливо на тлі нарощування експорту з Південної Америки, обмежило відновлення цін на зернову слідом за зростанням нафтових котирувань. 

 

Експерти WASDE дещо підвищили прогнози світового виробництва та кінцевих запасів кукурудзи у 2019/20 МР, хоча аналітики не очікували суттєвих змін балансу. 

 

У порівнянні з попереднім звітом оцінку світового виробництва кукурудзи підвищили на 0,42 млн т до 1112,01 млн т завдяки збільшенню врожаю у Південній Африці на 1,5 млн т до 16 млн т, що компенсує скорочення виробництва в Індії, Перу та Росії.

 

Прогноз світового споживання кукурудзи збільшили на 0,25 млн т до 1135,47 млн т, внаслідок чого оцінку світових кінцевих запасів підвищили на 0,5 млн т до 297,34 млн т в порівнянні з 320,8 млн т у попередньому сезоні.

 

Для Аргентини та Бразилії баланси по кукурудзі залишили незмінними.

 

Прогноз експорту кукурудзи для України збільшили на 1 млн т до 32 млн т, Південної Африки – на 0,5 млн т до 2,5 млн т, країн ЄС – на 0,1 млн т до 2,9 млн т, тоді як для Росії його зменшили на 1 млн т до 4,7 млн т.

 

Падіння курсу рубля відносно долара покращить конкурентоспроможність російського зерна, внаслідок чого прогнози експорту для Росії можуть переглянути.

 

Баланс по кукурудзі для Китаю в порівнянні з лютневим звітом експерти WASDE залишили незмінним і навіть не знизили прогноз споживання у зв’язку з епідемією короновірусу та уповільненням розвитку економіки.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора відновилися ще на 0,4% до 148,4 $/т, проте збільшення прогнозу експорту з України та пропозицій кукурудзи нового врожаю з Аргентини знижують експортний потенціал американської кукурудзи, що посилює тиск на ціни.   

 

Активна сівба кукурудзи другого врожаю в Бразилії, а потім у США, призведе до подальшого зниження цін, особливо на кукурудзу нового врожаю.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу поступово знижуються і для поставок в порт у березні-квітні вже опустилися до 163-164 $/т. Проте виробники очікують відновлення цін до 170-175 $/т, тому стримують продажі, внаслідок чого трейдери не можуть задовольнити попит з боку експортерів.

Коментарі відвідувачів (0):