Аграрний комітет ВР вимагає переглянути норму про відшкодування ПДВ при експорті олійних

2017-12-14 12:04:16
Аграрний комітет ВР вимагає переглянути норму про відшкодування ПДВ при експорті олійних

Представники Комітету з питань агрополітики при ВР наполягають на негайному розгляді парламентом законопроекту про відновлення відшкодування ПДВ під час експорту деяких олійних культур. Відповідне звернення підписали понад 20 депутатів.

 

В Комітеті вважають, що вказане питання має бути розглянуте комітетом з питань податкової та митної політики та обов’язково включене до порядку денного сесії 21 грудня.

 

Члени Комітету наголошують, що прийнята поправка до Податкового кодексу порушує 116 ст регламенту ВР, згідно якої пропозиції та зміни до законопроекту, який розглядається у другому читанні, можуть бути внесені лише в той текст законопроекту (або його частину), що прийнятий парламентом за основу. Тоді як прийнятий в першому читанні текст законопроекту не передбачав змін до перехідних положень Податкового кодексу, якими було скасовано відшкодування ПДВ під час експорту олійних культур.

 

Депутати заявляють, що уряд не аналізував наслідки скасування повернення ПДВ та не закладав відповідні прибутки до бюджету-2018, який прийнятий парламентом.

 

Представники аграрного Комітету зазначають, що скасування повернення ПДВ призведе до падіння закупівельних цін на олійні, які наразі складають 58,9% від загальних посівних площ в Україні.

 

Крім того, таке рішення є порушенням зобов’язань, які взяла на себе Україна під час вступу до ВТО та при підписанні Угоди про асоціацію з ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):