Аграрний комітет ВР представив варіанти українського земельного ринку

2019-04-11 12:46:29
Аграрний комітет ВР представив варіанти українського земельного ринку

Під час Всеукраїнського земельного форуму в Києві, що відбувся 10 квітня, заступник голови Комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко представив кілька варіантів запровадження ринку землі. Про це повідомила прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

 

Розроблено чотири варіанти, згідно двох передбачається відкриття ринку поетапно для фізичних і юридичних осіб, а два інших – одночасне. У проектах є відмінності стосовно кількості гектарів, доступних для придбання, по яких етапах має відбуватися купівля. Спільним є те, що стати власником можуть бути тільки громадяни України.

 

Два поетапні варіанти пропонують фізичним особам за перші 3 роки придбати максимум 20 гектарів. А для юридичних осіб етапність купівлі різна. За одним варіантом у перші три роки можна купити не більше 200 га, а далі – максимум 500 га. У подальшому – до 20 тис. га. Відповідно до другого варіанту, потрібно обмежити придбання юридичними особами в перші три роки до 500 га для юридичних осіб, а починаючи з четвертого – до 20 тис. га.

 

Згідно ще одного варіанту депутати пропонують обмежити у площі як юридичні, так і фізичні особи, дозволивши купити до 200 га. Інша редакція передбачає практично необмежений об’єм.

 

Першочергове право придбати земельні ділянки сільськогосподарського призначення будуть мати члени родини власника, а також ті, хто орендує землю, користується нею, фермери, які обробляють землю або зареєстровані в цій територіальній общині, в якій розташована ділянка.

 

Особа обов’язково повинна мати документально підтвердити легальність коштів, за котрі хоче купити землю.

Коментарі відвідувачів (0):