Аграрії просять у Гройсмана допомоги в вирішенні проблеми ПДВ

2017-01-30 13:11:56
Аграрії просять у Гройсмана допомоги в вирішенні проблеми ПДВ

Українські агроспілки звернулися до прем’єр-міністра за допомогою щодо врегулювання проблеми із заблокованими спецрахунками по ПДВ для сільгоспвиробників.

 

Вказані рахунки були тимчасово розблоковані лише протягом однієї доби – 13 січня. Проте до цього часу значна кількість агропідприємств була змушена сплачувати кошти на свій загальний рахунок для сплати ПДВ.

 

Це призвело до некоректного розподілу відповідних сум між бюджетом та платниками податку та, в підсумку, до неповернення сум, що належать платникам, на їх спецрахунки.

 

Аналогічна проблема виникла у агропідприємств, які проводили реєстрацію податкових накладних, використовуючи показник середньомісячного обсягу сум податку, що були задекларовані протягом 12 звітних місяців (ΣОвердрафт). Такі підприємства також не змогли зарахувати фінанси на спецрахунки.

 

Аграрні спілки наголошують на тому, що проблема вимагає невідкладного вирішення. «Звертаємося з проханням терміново доручити ДФС та Держказначейству негайно розблокувати додаткові рахунки в СЕА ПДВ, щоб надати агровиробникам можливість перераховувати туди суми, які задекларовані в податковій звітності. А також забезпечити відповідно до законодавства розподіл коштів, як в частині сплати ПДВ до бюджету, так і в частині повернення податку на спецрахунки сільгоспвиробників», - йдеться в зверненні.