Агентство MARS прогнозує збільшення врожайності зернових в ЄС

2018-05-23 12:15:30
Агентство MARS прогнозує збільшення врожайності зернових в ЄС

Покращення погоди в Європі сприяє відновленню посівів, хоча запаси вологи залишаються низькими, - повідомляється в щомісячному звіті комісії з моніторингу рослин Єврокомісії MARS.

 

Протягом місяця в більшості регіонів Центральній та Східній Європі панували вищі за норму температури, а окремі райони Східної Європи страждали від нестачі опадів, що зупинили розвиток рослин та місцями пошкодили посіви.

 

В північній Німеччині, Чехії, Словаччині та Угорщині тепла погода прискорила розвиток біомаси, що збільшило потребу сільгоспкультур у воді, тоді як її запаси були недостатніми.

 

В підсумку, в порівнянні з березневим звітом комісія зменшила оцінку врожайності м’якої пшениці в ЄС на 0,6% та озимого ячменю на 0,5%.

 

Очікується, що врожайність м’якої пшениці перевищить середній 5-річний показник на 3,5% та виросте до 6,19 т/га, твердої пшениці дурум – збільшиться на 3,6% до 3,58 т/га, озимого ячменю – на 4,5% до 6,05 т/га, ярого ячменю – на 1,3% до 4,31 т/га.

 

Потепління наприкінці квітня дозволило прискорити темпи сівби кукурудзи та вийти на середньорічні показники. В порівнянні з березневим звітом Єврокомісія зменшила оцінку врожайності кукурудзи до 7,64 т/га, що все одно на 4,8% перевищить середній 5-річний показник.

Коментарі відвідувачів (0):