Звіт USDA спровокував різке зростання цін на кукурудзу в Чикаго

2020-10-01 12:08:04
Звіт USDA спровокував різке зростання цін на кукурудзу в Чикаго

Звіт USDA, в якому несподівано знизили залишки кукурудзи в США на кінець 2019/20 МР, здивував ринок та призвів до подорожчання грудневих ф’ючерсів на кукурудзу на 5,5% до 150 $/т.

 

У оприлюдненому вчора щоквартальному звіті USDA з фінальними балансами сезону 2019/20, зокрема даними про запаси зерна станом на 1 вересня (кінець сезону для сої та кукурудзи) оцінку виробництва кукурудзи залишили на рівні вересневого звіту WASDE, проте обсяги споживання різко збільшили завдяки активному експорту та внутрішньому споживанню, внаслідок чого оцінку кінцевих запасів знизили у порівнянні з прогнозом вересня на 6,5 млн т до 50,75 млн т, що на 10% поступатиметься показнику на 1 вересня 2019 р. При цьому усереднена оцінка запасів аналітиками складала 57,15 млн т.

 

Протягом червня-серпня експорт та внутрішнє споживання кукурудзи у США у порівнянні з відповідним періодом 2019 р. виросли з 75,7 до 76,7 млн т завдяки збільшенню експорту до Китаю на тлі скорочення споживання на етанол. При цьому в період січня-травня (карантинний) внутрішнє споживання кукурудзи значно поступалося обсягам попереднього року. Тому ринок здивований, що експерти USDA відредагували баланс по кукурудзі лише наприкінці сезону.

 

Вчора трейдери проігнорували дані звіту ЕІА по виробництву та запасам етанолу в США, де зафіксоване чергове зниження виробництва етанолу за тиждень на 2,8% до 881 тис барелів/добу внаслідок низької маржі переробки на тлі падіння цін на нафту та попиту на пальне.

 

У сьогоднішньому звіті по тижневих експортних продажах кукурудзи з США обсяги імовірно зменшаться, оскільки протягом тижня Китай не купував значних партій кукурудзи.

 

 Зниження запасів кукурудзи на початок сезону 2020/21 суттєво змінює світовий баланс кукурудзи, який USDA оновить 9 жовтня. До цієї дати ціни на кукурудзу будуть поступово зростати, тоді як новий звіт може містити несподівані «сюрпризи», наприклад оцінку обсягів внутрішнього споживання кукурудзи у США у 2020/21 МР, яке зростає на тлі пандемії.

 

За прогнозами, Мексика, що є найбільшим покупцем кукурудзи з США, збільшить за рік власне виробництво зернової на 4% до 28 млн т, ПАР – з 11,75 до 15,6 млн т, тоді як врожай кукурудзи в ЄС та Україні зменшиться. 

 

В Україні ціни на кукурудзу в порту для жовтневих поставок залишаються на рівні 182-185 $/т, для пізніших термінів опустилися до 175-180 $/т. Опади цього тижня затримають збирання врожаю та поставки до портів, що підтримає ціни на швидкі поставки на високому рівні.

 

Зростання експортних цін на американську, аргентинську, бразильську та українську кукурудзу до 196-210 $/т FOB знизить попит з боку імпортерів, які стримують закупівлі в очікуванні оновленого світового балансу по пшениці та кукурудзі, сподіваючись на зниження цін слідом за ринками олійних культур.

Коментарі відвідувачів (0):