Звіт USDA по кукурудзі став ведмежим через уточнені дані по Китаю

2019-12-11 12:07:04
Звіт USDA по кукурудзі став ведмежим через уточнені дані по Китаю

Аналітики очікували від грудневого звіту USDA по кукурудзі зниження прогнозів виробництва та експорту для США, але експерти МСГ США залишили їх незмінними, чим дуже здивували ринок. Крім того, вони збільшили прогноз виробництва для Китаю на 6 млн т згідно з даними статистичного бюро КНР, що призведе до зростання світових кінцевих запасів на 4,6 млн т до 300,56 млн т, тоді як трейдери очікували їх скорочення на 1 млн т. Також дивним при такому зростанні виробництва та збільшенні внутрішнього споживання на 1 млн т виглядає незмінний прогноз імпорту кукурудзи до Китаю на рівні 7 млн т.

 

Проте без урахування данних по Китаю початкові запаси, світове виробництво та кінцеві запаси незначно знижуються, що відповідає очікуванням ринку, оскільки світові кінцеві запаси зменшилися на 1 млн т до 99,49 млн т.

 

Станом на 8 грудня в США кукурудза обмолочена на 92% площ в порівнянні з 100% в середньому за 5 років, що свідчить про можливе скорочення площ до збирання, яке поки що не враховане у звіті USDA.

 

Для України прогноз експорту кукурудзи підвищили на 20 тис т до рекордних 30,32 млн т, а оцінку імпорту до ЄС збільшили на 41 тис т до 25,21 млн т.

 

Після оприлюднення звіту ціни на кукурудзу в Чикаго дещо просіли, але до завершення торгів відновилися до рівня 148,1 $/т.

 

Трейдери не очікують суттєвих змін  балансі, але поступове зростання попиту на кукурудзу з боку Китаю, де почало збільшуватися поголів’я свиней, та наміри США активізувати споживання кукурудзи етаноловою промисловістю будуть підтримувати ціни. Зниження прогнозів виробництва кукурудзи в Південній Америці через посушливі умови в Аргентині або скорочення посівних площ під другим врожаєм у Бразилії можуть призвести до зростання цін.

Коментарі відвідувачів (0):