Зростання цін на нафту підтримує ціни на рослинні олії

2018-10-04 12:07:29
Зростання цін на нафту підтримує ціни на рослинні олії

Зростання ф’ючерсів на нафту марки Brent до 86 $/барель стало потужним чинником підтримки цін на рослинні олії, які на тлі рекордного світового виробництва олійних культур впали до мінімальних рівнів. Зростання ціни на нафту до чотирирічного максимуму стало наслідком запровадження США санкцій проти Ірану, що зменшить пропозицію нафти на світовому ринку. При цьому країни ОПЕК не погодили збільшення видобутку для покриття вказаного дефіциту. 

 

Ціна на пальмову олію вчора на малайзійській біржі виросла на 1,8% до 532 $/т, що стало максимумом двох тижнів. Пальмова олія в великій кількості використовується для виробництва біодизеля, тому зростання попиту на неї з боку паливної галузі зможе активізувати експорт. Запаси пальмової олії в Малайзії на кінець серпня виросли до 7-місячного максимуму та сягнули 2,5 млн т, а запаси в Індонезії взагалі оцінюються на рівні 5 млн т.

 

Ціни на соєву олію також показали стрімке зростання з початку тижня, та підвищилися на 2,4% до 657,8 $/т. Підтримують ціни на соєву олію затяжні опади в зоні вирощування сої в США, які затримують збирання та можуть зменшити врожайність. Ціни сою в Чикаго також виросли з початку тижня та наразі знаходяться на рівні 316 $/т. Трейдери очікують даних про зростання експортних продажів в США за цей тиждень та збільшення експортних поставок.

 

В Україні ціни на соняшникову олію залишаються під тиском пропозиції нового врожаю та торгуються на рівні 650-660 $/т FOB для поставок в жовтні-листопаді. Суха погода дає можливість зібрати хороший врожай.  Станом на 3 жовтня з 48% площ намолочено 2 млн т сої з врожайністю 2,49 т/га, та з 64% площ - 8,3 млн т соняшнику з врожайністю 2,16 т/га.  

Коментарі відвідувачів (0):