Зростання цін на кукурудзу збільшує прибутки Бразилії та Аргентини

2019-05-30 12:09:28
Зростання цін на кукурудзу збільшує прибутки Бразилії та Аргентини

Липневі ф’ючерси на кукурудзу вчора в Чикаго опустилися до 164,95 $/т, після того, як спекулянти почали фіксувати прибутки. Покращення погоди дозволяє сподіватися на активізацію сівби. Ринок залишатиметься у невизначеності ще два тижні, поки остаточно не стане відомо, скільки кукурудзи засіяли фермери у США.

 

Через затримку перевезень баржами до портів кукурудза в США подорожчала на 8 $/т до 193 $/т FOB US Gulf. Слідом за цим ціни на кукурудзу в Бразилії та Аргентині також виросли на 2-3 $/т до 166 $/т FOB Argentina та 177 $/т FOB Brazil.

 

За офіційним прогнозом, в травні Бразилія збільшить в порівнянні з квітнем експорт кукурудзи вдвічі, до 908,4 тис т, що незвично для цього періоду, коли експортується переважно соя.

 

Бразилія розпочала збирання кукурудзи сафринья. Сприятлива погода в період вегетації дозволить отримати високу врожайність, завдяки чому валовий збір кукурудзи в країні сягне рекордних 100 млн т, з яких буде експортовано 30 млн т.

 

За даними Bolsa de Comercio de Rosario, Аргентина у квітні експортувала рекордні 4,15 млн т кукурудзи, а загалом за 2 місяці поточного сезону - 7,8 млн т, що стало історичним максимумом. Аргентинські експортери планують реалізувати 32 млн т кукурудзи.

 

Україна вже експортувала 26,9 млн т кукурудзи та до кінця сезону може реалізувати ще 2-3 млн т. Закупівельні ціни в порту виросли на 2-3 $/т до 165-166 $/т, тоді як ціни пропозицій виросли до 177-178 $/т FOB для поставок у червні. Проте кількість покупців незначна, тому ціни на поточному тижні, імовірно, залишатимуться незмінними.

Коментарі відвідувачів (0):