Зростання біржових цін на пшеницю продовжується

2017-06-09 13:15:05
Зростання біржових цін на пшеницю продовжується

В четвер, після того, як котирування ярої пшениці стрімко виросли на 12% до максимального дворічного показника, ціна м’якої пшениці в Чикаго сягнула найвищого за останній місяць значення.

 

Учасників ринку все більше турбує доля майбутнього врожаю. Синоптики прогнозують, що на наступному тижні повітря в Південній Дакоті прогріється до +38 градусів, а в Північній Дакоті, яка є найбільшим виробником ярої пшениці, до +32 градусів. При цьому опади будуть зовсім незначними.

 

Перші підсумки збиральної кампанії виявилися різними в окремих регіонах: подекуди зменшилася врожайність пшениці, в інших – на тлі високої врожайності виникли проблеми з вмістом протеїну в зерні нового врожаю.

 

Липневі котирування пшениці в США виросли:

  • в Чикаго на 1,65$/т до 165,07 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю,
  • в Канзас-Сіті на 2,85 $/т до 166,72 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю,
  • в Міннеаполісі на 3,22$/т до 222,02 $/т на тверду яру HRS-пшеницю.

 

Вересневі котирування пшеничних ф’ючерсів у Франції впевнено зростають третій день поспіль. Головним чином, слідом за Чикаго, де побоюються за врожай ярої пшениці.

 

Учасників ринку непокоїть можливе введення Єгиптом стандарту «нульових ріжків». Насамперед від цього постраждає основний постачальник Єгипту – Росія, яка, в свою чергу, посилить конкуренцію на традиційних для європейського зерна ринках.

 

  • Вересневі котирування борошномельної пшениці на MATIF виросли на 1,75 євро/т до 170,25 євро/т або 190,88 $/т.

 

Оприлюднений сьогодні звіт USDA дещо заспокоїть ринок, оскільки перехідні запаси пшениці зростають, а прогнози виробництва залишаються на високому рівні.