Зниження цін на пальмову олію тисне на ринки рослинних олій

2018-03-13 12:11:16
Зниження цін на пальмову олію тисне на ринки рослинних олій

Завдяки збільшенню врожайності олійних пальм, обумовленому сприятливими погодними умовами, виробництво пальмової олії може вирости на 15%, вважають в компанії Felda Global Ventures Holdings Bhd (FGV), що є найбільшим малайзійським виробником даної продукції.

 

Зростання виробництва відбудеться на тлі скорочення імпорту з боку основних споживачів малайзійської пальмової олії – Індії та країн ЄС. Через це в наступні 2 роки компанія планує відкрити заводи з переробки плодів олійних пальм в М'янмі, Камбоджі та Філіппінах, де попит на пальмову олію зростає завдяки дефіциту арахісової та кокосової олії.

 

Збільшення виробництва пальмової олії одночасно з скороченням імпорту Індією, США та Євросоюзом через обмеження її використання у виробництві біодизеля тисне на котирування пальмової олії, які з 1 березня в Куала-Лумпурі впали на 7% до 2381 ринггитів або 624 $/т.  

 

Рекордний обсяг пропозиції пальмової олії продовжує стримувати зростання цін на соєву олію, які не підвищувалися одночасно зі зростанням світових цін на соєві боби та шрот, а наразі знизилися до 700$/т та тиснуть на ціну соняшникової олії, що опустилася на 5-7 $/т до 742-745 $/т FOB Чорне море.

 

Зниження цін на соняшникову олію та зміцнення курсу гривні призводять до падіння закупівельних цін на соняшник.

Коментарі відвідувачів (0):