Зниження цін на нафту стало новим чинником тиску на ринки сировини

2021-04-06 12:01:44
Зниження цін на нафту стало новим чинником тиску на ринки сировини

Ціни на нафту на світових біржах різко впали на тлі рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку та чергової хвилі захворювань короновірусом в США та Європі попри активну вакцинацію.

 

Країни ОПЕК+ на засіданні 1 квітня домовилися протягом 3 місяців збільшити видобуток нафти на 1,15 млн барелів/добу. Спочатку це призвело до підвищення котирувань на 3-4%, оскільки трейдери очікували істотнішого нарощування видобутку.

 

Проте вчора травневі ф’ючерси на американську нафту WTI знизилися на 5,1% до 58,28 $/барель, а червневі ф’ючерси на нафту Brent – на 5% до 61,88 $/барель.

 

На котирування також тисне інформація про можливе послаблення санкцій США проти Ірану на засіданні Комісії по СВПД, що може різко збільшити обсяг пропозицій нафти на світовому ринку на тлі повільного відновлення попиту.

 

Збільшення випадків захворювань на Covid-19 в країнах Європи, США, та особливо в Індії, де за добу захворіло понад 100 тис людей, уповільнює відновлення економік країн та стримує зростання попиту на нафту та інші сировинні товари.

 

Після презентованого Байденом плану інвестицій 2 трлн $ у соціальну та транспортну галузі США додатково до раніше прийнятого законопроекту про виділення 1,9 трлн $ для захисту від короновірусу, фондові ринки США продовжили зростання і біржові індекси оновили рекорди. Вчора індекси Dow Jones, S&P 500 та NASDAQ виросли на 1,1-1,7%, що свідчить про збільшення різниці між вартістю акцій та реальними ринковими оцінками компаній та формування чергового «пухиря» на ринку акцій.

 

Ф’ючерси на товари, що використовуються у виробництві біопалива, такі як кукурудза, соєва та пальмова олія вчора торгувалися на попередніх рівнях або з незначним зростанням, проте цього тижня тиск на ринки посилиться внаслідок зниження попиту та цін на нафту.

Коментарі відвідувачів (0):