Зниження портових зборів збільшить конкурентоспроможність українського зерна

2017-09-07 12:54:15
Зниження портових зборів збільшить конкурентоспроможність українського зерна

На черговому засіданні Кабміну в середу 6 вересня було прийняте рішення про зменшення ставок портових зборів на 20%, а також зниження норми відрахування дивідендів для АМПУ (Адмінінстрації морпортів України) з 75% до 50%. Вказана постанова вступить в дію з 1 січня 2018 року.

 

«Ми й надалі поступово зменшуватимемо портові збори, оскільки бізнес постійно нагадує, що наші порти надто дорогі. Ми маємо можливість підвищувати їх конкурентоспроможність за рахунок зниження портових зборів», - розповів прем’єр-міністр в. Гройсман.


Він надав вказівку Мінінфраструктури разом з Мінекономрозвитку, Мінюстом та Держрегуляторною службою протягом двох місяців вжити заходи для зменшення вказаних зборів.


Зменшення портових зборів дозволить знизити тарифи на перевалювання зерна, що призведе до підвищення внутрішніх закупівельних цін. Раніше в вітчизняних портах вартість перевалювання зерна з терміналів на судна була найвищою в світі та складала 20-25 $/т. Протягом двох останніх років державна політики спрямована на зменшення портових зборів та спрощення процедури сертифікації зерна, яке експортується, що дозволило знизити вартість портового перевалювання.


Будівництво нових терміналів посилило конкуренцію та дало змогу зменшити вартість перевалювання до 12-16 $/т.


Для порівняння, тариф на перевалювання зерна в американських портах становить 6-8 $/т, в європейських – 7-8 €/т.

Коментарі відвідувачів (0):