Зниження ФРС США ставки сьогодні підтримає ринки

2020-03-16 12:02:28
Зниження ФРС США ставки сьогодні підтримає ринки

Ввечері 15 березня ФРС США заявила про рішення знизити цільовий діапазон ставки по федеральным фондам до 0-0,25%, щоб підтримати економіку на тлі запроваджено через короновірус Covid-19 карантину. 

 

Ставка залишатиметься низькою, поки федеральный комітет з операцій на відкритому ринку ФРС США не впевниться, що економіка здатна подолати нові виклики. 

 

Це рішення підтримало фінансовий ринок США, і основні біржові індекси виросли на 9,3%, зокрема Dow Jones до 23185 п., S&P 500 - до 2711 п., Nasdaq Composite - до 7874 п.

 

Для забезпечення стабільної роботи ринків казначейських цінних паперів та іпотечних цінних паперів агенцій, що відіграють центральні ролі у потоках кредитів домашнім господарствам та підприємствам, найближчим часом ФРС збільшить портфель держоблігацій США щонайменше на 500 млрд $, та портфель іпотечних облігацій, емітованих державними агенціями Ginnie Mae, Fannie Mae, Freddie Mac – щонайменше на 200 млрд $.

 

Минулого тижня ФРС США знизила базову відсоткову ставку на 0,5% до 1-1,25%.

 

Котирування на нафту марки Brent у п’ятницю знизилися ще на 3,7% до 32,57 $/барель після закриття кордонів між державами та зупинення авіаційного та залізничного сполучення.

 

Це продовжить тиснути на ціни на рослинні олії та кукурудзу, які використовуються для виробництва біопалива, на тлі скорочення споживання з боку населення внаслідок закриття на карантин всіх громадських закладів, зокрема й кафе та ресторанів, в деяких країнах.

Коментарі відвідувачів (0):