Зменшення споживання сої в Китаї тисне на ціни
У понеділок в Чикаго ф’ючерси на соєві боби подешевшали на 1,8%, та на олію – на 1,6% на новинах про розроблені Китайською асоціацією виробників кормів нові стандарти комбікорму зі зменшеним рівнем протеїну, що дозволить скоротити імпорт сої на 14 млн т.
Асоціація виробників кормів КНР 26 жовтня затвердила нові стандарти, якими рівень протеїну в кормах для свиней знижується на 1,5%, а для курей – на 1%. Це дозволить зменшити річний імпорт сої на 13% або 14 млн т, й скоротити споживання соєвого шроту, а також його імпорт на 11 млн т до 71 млн т.
Бразильська асоціація переробників олійних (ABIOVE) на тлі посилення попиту на сою з боку Китаю в четвертому кварталі збільшила прогноз експорту сої в поточному МР до 77 млн т. У 2018 році Бразилія вже експортувала 73 млн т сої. За такого розвитку подій Китай після запровадження 25% мита може відмовитися від імпорту сої з США.
США за тиждень збільшили експорт сої на 7,7% до 1,3 млн т, зокрема до Китаю відвантажено 69,2 тис т сої, до Аргентини – 176 тис т, проте це не надало цінам підтримки.
Подальші тенденції ціни на сою залежатимуть від політичних чинників. Після перемоги на виборах президента в Бразилії правого кандидата Больсонаро, який у передвиборчій програмі обіцяв заборонити китайським інвесторам володіння бразильськими землями, доля торговельних відносин між країнами залишається невизначеною.
В Україні переробники знижують закупівельні ціни на сою через сезонне зростання пропозицій на тлі майже відсутності попиту з боку експортерів. Експортери в порту пропонують за сою 318-325 $/т, а переробники на заводі – 10000-10500 грн/т для сої з високим вмістом протеїну.