Зменшення попиту опускає ціни на кукурудзу

2020-12-08 12:02:49
Зменшення попиту опускає ціни на кукурудзу

На ринок кукурудзи тисне зменшення попиту з боку основних імпортерів внаслідок надто високих цін, проте він отримує підтримку від дефіциту опадів у Південній Америці.

 

Вчора на біржі у США ф’ючерси на кукурудзу спочатку знизилися на даних про низькі темпи експорту, проте пізніше відновилися завдяки прогнозам зменшення першого врожаю кукурудзи в Бразилії та затримці сівби в Аргентині. Грудневі ф’ючерси торгувалися по 165,1 $/т, березневі – по 166,5 $/т.

 

Тижневий експорт кукурудзи з США виявився гіршим, ніж очікували експерти, та склав 734 тис т, з яких 43% було відвантажено до Мексики та 38% - до Китаю. З початку сезону США експортували 11 млн т кукурудзи, тому щоб досягти прогнозованого показника експорту 67 млн т надалі потрібно щотижня експортувати 1,4 млн т.

 

На ціни тисне зниження темпів закупівлі Китаєм, який законтрактував 11 млн т американської кукурудзи, проте відвантажив лише 3,3 млн т.

 

Новина про закупівлю державною китайською компанією Cofco 1 млн т кукурудзи з Бразилії посилює песимізм щодо можливості збільшення експорту з США, хоча бразильська кукурудза майже не постачається до Китаю, оскільки між країнами не узгоджені санітарні норми. Тому, можливо, партія буде поставлена до інших країн.

 

Експерти Agrural знизили прогноз першого врожаю кукурудзи в Бразилії на 1,3 млн т до торішнього рівня 19,7 млн т. Сівба сої завершена на рівні минулого року, тому затримки сівби другого врожаю кукурудзи не буде. Опади цього тижня покращать стан посівів сої та кукурудзи в країні.

 

В Аргентині через дефіцит опадів кукурудзою засіяно лише 35% площ у порівнянні з 49% у 2019 р.

 

Опади у Південній Америці опустили ціни на кукурудзу. Південнокорейський переробник придбав партію кукурудзи з США з поставкою у червні за ціною 237 $/т C&F, тоді як партії з поставкою у лютому – березні купували по 255-256 $/т C&F.

 

На тлі невисокого попиту на українську кукурудзу ціни пропозицій залишаються на рівні 230 $/т FOB, а ціни попиту – 225 $/т FOB. На тлі падіння попиту закупівельні ціни в портах опустилися до 212-214 $/т або 7200-7400 грн/т. Попит з боку переробників також зменшився, внаслідок чого вони опустили ціни до 6600-6800 грн/т з доставкою на завод.

 

Фермери зупинили продажі після зниження цін на 10-15 $/т, проте падіння світових цін продовжить тиснути на ринок.

 

У поточному сезоні Україна експортувала 5,12 млн т кукурудзи, що на 29% поступається відповідному показнику 2019 р. Попит з боку Китаю незначний, а з боку ЄС також скорочується. З початку сезону ЄС імпортував лише 7,2 млн т кукурудзи, що на 23% менше, ніж торік.

Коментарі відвідувачів (0):