Зменшення експорту опускає ціни на кукурудзу в США

2019-06-20 12:15:37
Зменшення експорту опускає ціни на кукурудзу в США

Збільшення пропозицій кукурудзи в Південній Америці та логістичні проблеми через високий рівень води в річках уповільнюють експорт кукурудзи з США, що тисне на котирування.

 

Після стрімкого зростання цін на кукурудзу в Чикаго минулого тижня, вчорашня фіксація трейдерами прибутків призвела до спекулятивного зниження цін.

 

Липневі ф’ючерси на кукурудзу впали на 1,3% до 178 $/т, грудневі – до 178,6 $/т.

 

Додатково на ціни тиснуть збільшення прогнозу виробництва кукурудзи в Бразилії до 101 млн т та побоювання, що через логістичні проблеми трейдери задля виконання контрактів будуть змушені замінити американську кукурудзу бразильською. Крім того, деяким переробникам в США вигідніше купувати бразильську кукурудзу, ніж транспортувати американську.

 

Станом на 6 червня експортні продажі кукурудзи з США в поточному сезоні склали 48,4 млн т, тоді як USDA прогнозував їх на рівні 58,4 млн т, а фактичний експорт складає 40,8 млн т. Це означає, що до завершення сезону країна має відвантажити ще 7 млн т кукурудзи, а це майже 700 тис т щотижня, тоді як минулого тижня було експортовано лише 654 тис т.

 

Високий рівень води в Міссісіпі перешкоджає перевезенню зерна баржами з річкових елеваторів до експортних терміналів, через що трейдери можуть замінити американську кукурудзу бразильською, якщо в контрактах не вказана країна походження товару. Внаслідок цього експорт американської кукурудзи може зменшитись на 1-1,2 млн т.  

 

Підтримує ціни активний попит з боку етанолової промисловості, де обсяги переробки зростають. Наразі виробництво етанолу в США залишається на рівні 1,08 млн барелів/добу, що еквівалентно споживанню 2,8 млн т кукурудзи на тиждень або 138,4 млн т на рік.

 

Ціни на кукурудзу в США складають 200 $/т FOB US Gulf (Східне узбережжя) та 210 $/т FOB US PNW (західне узбережжя).

 

В Бразилії ціни на кукурудзу опустилися до 185,5 $/т FOB Brazil на тлі зростання пропозицій.

 

В Україні ціни на кукурудзу старого врожаю залишаються на рівні 168-170 $/т СРТ або 176-180 $/т FOB, тоді як за поставки в порт у жовтні пропонують 172-174 $/т.

 

Південна Африка може збільшити імпорт кукурудзи через посушливу погоду, хоча в минулому сезоні вона була активним експортером та конкурувала з країнами Азії.

Коментарі відвідувачів (0):