Зростання цін на ринку пальмового масла триває

2020-07-20 14:27:57
Зростання цін на ринку пальмового масла триває

Ціни на пальмову олію в п'ятницю продовжили зростання і в п'ятницю додали ще 3,7%, показавши зростання за два тижні на 9,4% до найвищого рівня майже за шість місяців на тлі активізації попиту і побоювань щодо зниження виробництва, продовживши надавати серйозну підтримку цінам на інші рослинні масла.

 

Жовтневий ф'ючерс на пальмову олію на біржі в Малайзії в п'ятницю досягли максимального рівня за 6,5 місяців 2614 ринггітів/т, або 613,6 $/т показавши найвищий приріст цін за тиждень за три роки.

 

 

Основним фактором зростання залишається наслідки повені в Індонезії та Малайзії, що може викликати скорочення виробництво і можливі перебої в поставках пальмової олії на експортні ринки.

 

Додатковим фактором стало зростання ф'ючерсів на ріпакову олію в Китаї до семирічного максимуму, після того як судно з Європейським рапсовим маслом було не прийнято через наявність ГМО. Китай імпортує продукти містять ГМО такі як сою з США, канолу з Канади, але відмова в прийманні ріпакової олії з наявністю ГМО стала причиною зростання цін на всі рослинні масла на біржі Далянь в Китаї: на ріпакову на 3,4%, ф'ючерси на пальмову олію на 2%, і соєву на 4%.

 

Ф'ючерси на соєву олію в США також в п'ятницю продовжили різко зростати слідом за сусідніми ринками пальмового і ріпакового масел і подорожчали на 4,7% до 681 $/т, в той час як котирування на сою виросли всього на 0,9% і торгуються на рівні 330,1 $/т.

 

 

Котирування на ріпак на біржі MATIF в Парижі в п'ятницю виросли на 1,5 Є/т до 384,5 Є/т на тлі підтримки зростання цін на рослинні масла, відновивши втрати за тиждень, але збільшення пропозиції з боку виробників продовжить тиск на ринок найближчим часом.

 

 

Закупівельні ціни на ріпак в Україні також зросли минулого тижня ще на 100-200 грн/т до 13550-13650 грн/т з поставкою в порт через зростання курсу долара по відношенню до гривні, а ціни у валюті залишаються на рівні близько 415-420$/т з поставкою в порт.

 

Ціни пропозиції української соняшникової олії нового врожаю також продовжують рости і досягають рівня 755-770$/т FOB з поставкою в жовтні листопаді, в той час як ціни попиту ростуть більш повільно і залишаються на рівні 725-745$/т FOB в залежності від термінів поставки.

 

Експорт соняшникової олії з України з початку маркетингового року вже досяг 6,1 млн. т. і до 1 вересня може перевищити 6,5 млн т.

Стан посівів соняшнику нового врожаю оцінюються як хороші і прогноз врожаю залишається на високому рівні.

Коментарі відвідувачів (0):