Зеленський планує незабаром обговорити з аграріями модель ринку землі в Україні

2019-08-14 12:10:52
Зеленський планує незабаром обговорити з аграріями модель ринку землі в Україні

Модель ринку землі в Україні планують представити до кінця серпня, - повідомив радник заступника голови Офісу Президента Д. Малюська. Наразі проводяться консультації з галузевими експертами. Можливо, ринок відкриють не лише для юридичних, але й для фізичних осіб.

 

Нагадаємо, під час візиту до Туреччини президент Зеленський заявив, що у 2019 році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить у 2020 році відкрити ринок землі.

 

Наступного тижня В. Зеленський планує обговорити з аграріями основні положення концепції закону про ринок сільгоспземлі в Україні, хоча наразі про деталі нового законопроекту не розповідають.

 

Проте вже відомі основні моменти нового документу:

  • дозвіл на купівлю землі можливо буде наданий фізичним особам та юридичним компаніям (зокрема й з іноземним капіталом), що зареєстровані та працюють в Україні протягом 3-5 років,
  • перехідний період триватиме приблизно до серпня-вересня 2020 року, а далі ринок запрацює повноцінно, хоча вже до кінця поточного року буде знятий мораторій на продаж землі та прийнятий закон про земельний ринок,
  • поки незрозуміло, які саме землі будуть виставлені на продаж, скільки з них вже внесені до кадастру та як буде відбуватися процес продажу,
  • земельна реформа, а особливо наявність власної концепції, стане своєрідним екзаменом на посаду аграрного міністра.

 

За оцінками експертів, до кадастру внесені 83% приватних паїв. При цьому Держгеокадастр повідомляє, що має дані лише по 80% землі або 40 млн га із 60,3 млн га (дані по тимчасово окупованим територіям не враховуються). При цьому керівники держпідприємств взагалі відмовляються вказувати кількість земель, що мають у власності. Йде обговорення вільного продажу приватних паїв, запровадження квот на інвентаризовані та внесені до кадастру держземлі.

 

Поки не зрозумілі джерела фінансування купівель землі. Експерти побоюються скуповування земель транснаціональними компаніями, тому закликають запровадити доступні джерела для малих та середніх підприємств або зачекати, поки ВВП на душу населення виросте в 6 разів.

Коментарі відвідувачів (0):