Збільшення виробництва пальмової олії в Індонезії тисне на ціни на олійні культури

2019-03-20 12:11:26
Збільшення виробництва пальмової олії в Індонезії тисне на ціни на олійні культури

Завдяки активізації експортного попиту та внутрішнього споживання з боку біодизельної галузі, у вчорашньому звіті USDA прогноз виробництва пальмової олії в Індонезії в новому МР збільшили на 4% до 43 млн т, що на 1,5 млн т перевищить показник 2018/19 МР. Плантації зрілих пальм збільшаться до 11,75 млн га.

 

Збільшення споживання пальмової олії в Індонезії відбуватиметься завдяки зростанню внутрішнього промислового попиту, переважно з боку біопаливних підприємств.

 

Задля скорочення дефіциту рахунку та імпорту палива, з вересня в країні діє внутрішній мандат на змішування дизельного пального з 20% біодизелем, який майже весь виробляється з пальмової олії, що є основною продукцією країни.

 

В наступному році мандат збільшиться до 30%, а також буде розглянута можливість використання пальмової олії при виробництві електроенергії та у вигляді сировини для гідроочищеної рослинної олії (HVO).

 

Експорт пальмової олії виросте з 29 млн т у 2018/19 МР до 30 млн т у 2019/20 МР завдяки збільшенню попиту з боку Китаю, Пакистану та Африки, що компенсує скорочення експорту до Індії, яка на сиру пальмову олію встановлює 40% мито.

 

Індонезія споживає 13 млн т сирої пальмової олії, половина з яких іде на виробництво біодизеля.

 

Збільшення виробництва та експорту пальмової олії буде тиснути на ціну української соняшникової олії на ринках Індії та Китаю, які надаватимуть перевагу більш дешевій олії.