Збільшення опадів у Південній Америці дозволяє прискорити сівбу

2021-10-08 12:01:52
Збільшення опадів у Південній Америці дозволяє прискорити сівбу

В країнах Північної півкулі погода сприяє завершенню збирання пізніх культур та сівбі озимини, а у Південній Америці, зокрема в Бразилії, збільшення кількості опадів дозволяє прискорити сівбу сої та кукурудзи.

 

У кукурудзяному поясі США зберігаються погодні умови з вищими за норму температурами та періодичними дощами, які сприяють збиранню врожаю та розвитку посівів озимини.

 

У районах Південних та Північних Рівнин все ще відчувається дефіцит опадів на полях озимини, що посилює занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю пшениці. Протягом наступних 7-10 днів кількість дощів збільшиться, що покращить стан озимини.

 

На більшій частині Європи, зокрема у Франції, кількість опадів зменшилася, і наступного тижня там встановиться суха погода. Вона дозволить активізувати збирання пізніх культур та сівбу озимих, яку сильно затримали кількатижневі дощі.

 

В Україні та Росії зберігається суха, але холодна погода, яка сприяє збиранню соняшника, сої та кукурудзи. Заморозки, що очікуються найближчим часом, знизять вологість кукурудзи, що прискорить її збирання.

 

Пізнє збирання сої та соняшника затримує сівбу озимини, проте аграрії мають ще тиждень, щоб завершити сівбу, після чого прогнозуються потужні дощі. Вже з середини наступного тижня в Україні та на південному заході Росії пройдуть рясні опади, які покращать запаси ґрунтової вологи та прискорять отримання сходів озимини. Зниження температури негативно вплине на посіви озимини, особливо у Поволжі, де зберігаються посушливі умови і рослини ще досить слабкі.

 

В Бразилії кількість опадів збільшується, особливо  у центральних регіонах, де зосереджене виробництво сої. Протягом 7-10 днів рясні дощі пройдуть у штатах Мато Гросу та Парана. Станом на 4 жовтня соєю в країні засіяно 4% площ у порівнянні з 1,5-2% торік. За прогнозами уряду, в порівнянні з минулим роком площі сівби сої виростуть на 3,6% до 39,91 млн га, а виробництво – до 141,26 млн т, тоді як USDA оцінює його у 144 млн т. Потужні дощі у південних регіонах покращують стан посівів озимої пшениці.

 

В Аргентині зберігається суха погода з незначними опадами, що затримує сівбу сої та кукурудзи. Протягом 7-10 днів там очікуються короткочасні опади, проте вони будуть недостатніми для гарантованого отримання гарного врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):