Збільшення обсягу пропозицій може знизити ціни на кукурудзу

2021-01-22 12:05:22
Збільшення обсягу пропозицій може знизити ціни на кукурудзу

Після незначного зниження на початку тижня ціни на кукурудзу знову відновилися до високого рівня, проте скорочення попиту внаслідок стрімкого зростання цін та збільшення пропозицій з України та Аргентини найближчим часом призведе до коригування цін.

 

На біржі в Чикаго ф’ючерси на кукурудзу минулого тижня сягнули багаторічного максимуму, а зараз поступово знижуються, оскільки чинників підтримки менше, ніж чинників тиску на ціни. Котирування підтримує суха погода в Аргентині, проте відновлення експорту з країни та відмова деяких азійських переробників від кукурудзи на користь австралійської фуражної пшениці, що має таку ж ціну, знижує спекулятивний попит на ф’ючерси та змушує спекулянти закривати позиції, оскільки ринок і так вважається «перекупленим». Найближчим часом ринок слідкуватиме за прогнозами збільшення площ сівби кукурудзи у США у новому сезоні та новинами про спалахи АЧС в Китаї, що дещо знизить ціни.

 

Протягом тижня березневі ф’ючерси на кукурудзу на СВОТ знизилися на 2,8% до 204,4 $/т. Їх підтримали дані про експортні продажі 360 тис т кукурудзи в невідомому напрямку, і трейдери сподіваються, що Китай відновлює закупівлі.

 

Понеділок у США був вихідним, тому лише сьогодні будуть оприлюднені тижневі звіти по експортних продажах та обсягах переробки кукурудзи на етанол, які суттєво вплинуть на динаміку цін.

 

На фізичному ринку американську та аргентинську кукурудзу пропонують по 240-250 $/т FOB, а українська подорожчала до 265-270 $/т FOB, хоча покупці з азійських країн не готові платити більше 285-290 $/т C&R.

 

Ринок в Україні відновлюється після тривалих новорічних свят і в понеділок ціни виросли до пікових 256-260 $/т або 8650-8700 грн/т СРТ. А наступне їх коригування до 250-253 $/т або 8450-8500 грн/т різко збільшило обсяги продажів.

 

Виробники бажають продати кукурудзу за високими цінами, і будь-яке зниження цін буде спонукати їх до продажу, особливо в разі потреби у обігових коштах на тлі подорожчання мінеральних добрив та пального напередодні весняних посівних робіт.

Коментарі відвідувачів (0):