Завдяки субсидіям Індія цьогоріч експортує рекордні 5 млн т цукру

2019-12-23 12:02:57
Завдяки субсидіям Індія цьогоріч експортує рекордні 5 млн т цукру

Індія, що є найбільшим світовим виробником цукру, цьогоріч оновить рекорд з його експорту завдяки різкому збільшенню продажів, обумовленому сприятливими цінами. Великі запаси змусили уряд країни встановити у 2019/20 МР, який розпочався з 1 жовтня, субсидії при експорті цукру в розмірі 10448 рупій/т або 145,58 $/т, завдяки чому цукрові заводи уклали угоди на експорт 2 млн т цукру. За таких темпів країна в поточному сезоні збільшить в порівнянні з попереднім МР експорт цукру майже на третину до 5 млн т, перевищивши рекорд 2007/08 МР, коли було експортовано 4,96 млн т. Зростання світових цін, слабка рупія та урядові субсидії збільшили прибутковість експорту цукру. Для порівняння, у 2018/19 МР країна експортувала лише 850 тис т цукру.

 

Різке зростання експорту цукру з Індії, яка є також найбільшим його споживачем, вплине на котирування на біржах Нью-Йорка та Лондона, а також посилить конкуренцію між іншими великими постачальниками – Бразилією, Австралією та Тайландом.

 

Крім того, активізація поставок цукру з Індії може посилити торговельні суперечки у Всесвітній торговельній організації (ВТО). Бразилія вже заявила, що індійські субсидії на експорт порушують правила ВТО та шкодять вільній конкуренції на світовому ринку. Питання субсидій у ВТО підняли Бразилія, Австралія та Гватемала.

 

Трейдери заключали угоди на експорт цукру-сирця в середньому по 300 $/т та білого цукру по 330 $/т на FOB.

 

Активний експорт тростинового цукру з боку Індії й Бразилії та бурякового з Росії знижують експортний потенціал України, яка через падіня рентабельності виробництва цукрових буряків скоротила виробництво цукру на 40% до 1,38 млн т та продовжує уповільнювати темпи експорту.

Коментарі відвідувачів (0):