Затримка збирання в Бразилії підтримує ціни на кукурудзу старого врожаю

2020-06-25 12:08:32
Затримка збирання в Бразилії підтримує ціни на кукурудзу старого врожаю

За даними Департаменту агроекономіки Deral, в бразильському штаті Парана, що є основним виробником кукурудзи, збирання зернової за тиждень просунулося лише на 1% та станом на 22 червня склало 4% від плану, тоді як рік тому на цю дату було обмолочено 34% площ.

 

Одночасно кількість посівів кукурудзи в доброму або відмінному стані за тиждень збільшилася з 42% до 44% в порівнянні з 82% рік тому.

 

Малий обсяг пропозицій бразильської кукурудзи активізує експорт зернової з США та України. З’явилися чутки, що китайська державна компанія придбала крупну партію кукурудзи з США, а також продовжує купувати українську кукурудзу. Це втримало котирування на рівні 128,4 $/т попри різке падіння цін на нафту.

 

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються на рівні 155-160 $/т FOB, тоді як американська подорожчала до 160-162 $/т FOB, а українська – до 183-185 $/т FOB.

 

Низькі ціни південноамериканської кукурудзи та дешевий фрахт посилюють конкуренцію з українською кукурудзою на ринку Єгипту. У травні-червні пропозиції поставок південноамериканської кукурудзи до Єгипту були на 5-10 $/т нижчими, ніж української. Проте попри посилення конкуренції з боку Румунії та країн Південної Америки, частка української кукурудзи на ринку Єгипту у 2019/20 МР сягнула майже 36% або 2,4 млн т, тоді як у 2018/19 МР вона складала 32%. Частка південноамериканської кукурудзи наразі складає 41%, проте вона може збільшитись. Вже з березня Україна скорочує експорт кукурудзи до Єгипту, тоді як Аргентина нарощує його, а з липня до неї приєднається Бразилія.

 

На тлі високого експортного попиту Єгипет нарощує імпорт кукурудзи і у 2019/20 МР придбав (станом на 1 червня) 6,15 млн т зернової, що на 19% перевищує відповідний показник минулого року. Споживання риби та пташиного м’яса залишається високим через збільшення кількості населення, розселення 5 млн біженців та переведення раціонів на якісніші продукти.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу залишаються на високому рівні через низький рівень запасів, які станом на 1 червня, за даними Держстатслужби, знизилися на 29,1%, зокрема у агровиробників – на 14%, на підприємствах зі зберігання та переробки – на 45,3%.

Коментарі відвідувачів (0):