Запроваджені Китаєм мита обвалили ціни на сою в США

2018-06-18 12:21:49
Запроваджені Китаєм мита обвалили ціни на сою в США

Після оголошеного Китаєм наміру запровадити мита у відповідь на дії США, ф’ючерси на сою в п’ятницю впали до річного мінімуму 343 $/т.

 

У відповідь на заяву Д. Трампа від 15 червня про запровадження імпортного мита на понад 1000 китайських товарів, Мінкомерції КНР оголосило, що введе симетричні мита на американські товари одразу після оприлюднення офіційного переліку товарів, які підлягатимуть додатковому оподаткуванню в розмірі 25%, куди також входять соя та сорго.

 

Ціни не змогли підтримати навіть дані про збільшення переробки сої у США за останній місяць.

 

За даними щомісячного звіту NOPA, в порівнянні з квітнем обсяг переробки в травні виріс на 1,6% до 163,5 тис т, що на 9,6% перевищує показник травня 2017 року, тоді як запаси соєвої олії стали на 11,3% меншими, ніж були в квітні.

 

Під тиском сприятливих погодних умов та невизначеності з експортом сої до Китаю, ф’ючерси на сою нового врожаю за два тижні втратили 13% ціни.

 

США експортує до Китаю 62% від загального експорту сої у 60 млн т, тому скорочення продажів суттєво вплине на прибутки фермерів. Китай не зможе повністю відмовитися від американської сої, оскільки імпортні потреби сягають 95-100 млн т, тому переробники змушені будуть імпортувати сою з США навіть з додатковим митом.

 

Ситуацією скористається Бразилія, яка цьогоріч збере рекордні 118 млн т сої та активно експортуватиме її до Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):