Запаси вологи під озиминою в Україні найнижчі за 10 років
З другої половини серпня до кінця жовтня в Україні спостерігався дефіцит опадів та вищий за норму температурний режим, через що на початку холодного періоду запаси вологи в ґрунті на площах, де мала б проводитися сівба озимих, стали найменшими за останні 10 років, - повідомляють у Укргідрометеоцентрі.
На більшості площ насіння сіяли в погано зволожений ґрунт з недостатньою для прорастання та отримання сходів кількістю вологи. Проте на багатьох площах завдяки сильним туманам та рясним ранковим росам у верхніх шарах ґрунту збереглися незначні запаси вологи.
Попри осінню посуху, агротехнології змогли забезпечити задовільний стан озимих культур наприкінці осіні. В доброму або відмінному стані знаходилося 57% посівів (56% у 2018 р.), у задовільному – 31% (35% у 2018 р.), слабких (у фазі початку сходів, 3 листків) було 12% (9% у 2018 р.).
На Середньому Заході США наступного тижня встановиться суха погода з незначними морозами, що сприятиму завершенню збирання кукурудзи. Але в окремих штатах, зокрема Північній Дакоті, сніг та морози до 15-20 градусів зупинять збирання врожаю до весни.
На північних та Південних рівнинах США суха та тепла погода в наступні 7 днів дозволить завершити збирання сої та кукурудзи, проте арктичний циклон, що принесе морози, може змінити ситуацію.
Минулого тижня на Південних рівнинах пройшли сприятливі для озимої пшениці опади, хоча на південному заході Канзасу та південному сході Колорадо запаси вологи залишаються недостатніми.
Опади в Південній Америці сприяють сівбі сої та кукурудзи. В Бразилії з наступного тижня опади посиляться, тоді як в Аргентині окремі регіони страждають від нестачі вологи, хоча загалом погода сприяє сівбі та збиранню врожаю пшениці, яку станом на 4 грудня обмолотили на 46% площ (31% тиждень тому, 44% рік тому та 38% в середньому за 5 років).