Закупівля Китаєм великої партії американської кукурудзи призвела до чергового стрибка цін

2021-01-27 12:04:07
Закупівля Китаєм великої партії американської кукурудзи призвела до чергового стрибка цін

У вчорашньому щоденному звіті по продажах МСГ США вчора повідомило про закупівлю Китаєм 1,36 млн т американської кукурудзи, що посилило спекулятивний попит на ф’ючерси кукурудзи та сої внаслідок можливої активізації попиту на дані культури з боку Піднебесної.

 

Березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора компенсували п’ятничне падіння та виросли на 4% до багаторічного максимуму 211 $/т, який був оновлений два тижні тому.

 

За даними трейдерів, неочікувану для ринка угоду уклала компанія Cofco. Імовірно мова йде не про разову закупівлю, а про декілька операцій, що тривали протягом одного-двох тижнів, проте були внесені до звіту по продажах пізніше.

 

Слідом за ринком кукурудзи ф’ючерси на сою також подорожчали до 508,5 $/т, відігравши п’ятничне падіння на очікуваннях відновлення закупівель Китаєм та на даних про активний експорт сої з США, який у поточному сезоні сягнув 45,2 млн т, що майже відповідає загальному обсягу експорту попереднього сезону.

 

Ринок підтримали дані про затримку збирання сої в бразильському штаті Мато, де через дощі соя обмолочена лише на 1% площ у порівнянні з торішніми 10%. Це затримає сівбу кукурудзи другого врожаю та може призвести до зниження її врожайності.

 

В Україні після обвалу на початку тижня на 15-20 $/т, ціни на кукурудзу вчора виросли на 2-5 $/т, проте подальше зростання обмежує низький попит з боку покупців, які не готові платити високу ціну. Ціни пропозицій української кукурудзи складають 260-265 $/т FOB, але ціни попиту на поставки в Азію залишаються на рівні 285-295 $/т C&F внаслідок збільшення пропозицій австралійської фуражної пшениці та аргентинської кукурудзи, яку пропонують по 240-245 $/т FOB. Залишається сподіватися на попит з боку Китаю, який активно купує американську кукурудза, що зараз дешевша, ніж українська.

Коментарі відвідувачів (0):