Закупівельні ціни на ячмінь в Україні зростають через дефіцит пропозицій

2020-07-17 12:20:17
Закупівельні ціни на ячмінь в Україні зростають через дефіцит пропозицій

Внаслідок низької врожайності озимого ячменю, особливо на півдні України, та повільнішого, ніж у попередні роки, збирання врожаю поставки зерна до портів скоротилися, що призвело до різкого зростання цін.

 

Трейдери підвищують закупівельні ціни на ячмінь, особливо для швидких поставок до порту. За тиждень ціни в портах виросли на 100-150 грн/т до 5400-5550 грн/т. Зміцнення курсу долара на 0,9% до 27,32/27,34 грн/$ також підтримує ціни.

 

Низька якість ячменю з натурою в межах 530-550 г/л у південних регіонах розігріває спекулятивний попит на очікуваннях пізніше продати його за вищою ціною.

 

Валютні закупівельні ціни в портах залишаються на рівні 163-164 $/т, тоді як премія за ячмінь, сертифікований на Китай, виросла до 6-8 $/т. Найбільше покупців цікавить ячмінь для поставок до Китаю, тоді як експортний попит на фуражний ячмінь з боку інших покупців залишається низьким.

 

Експортні ціни на чорноморський ячмінь минулого тижня виросли в середньому на 2-3 $/т слідом за світовими цінами та на прогнозах скорочення виробництва в Україні та Росії. Ринок очікує підсумків тендеру в Саудівській Аравії, який визначить нові цінові тенденції на тлі зменшення пропозицій.

 

Державна агенція Саудівської Аравії SAGO цього тижня проводить тендер по закупівлі 720 тис т фуражного ячменю з поставкою у жовтні-листопаді, підсумки якого стануть відомі у понеділок.

 

На попередніх торгах червня SAGO законтрактувала ячмінь з поставкою  у серпні-вересні за ціною 199 $т CIF обсягом 1,1 млн т, що значно перевищує кількість яку планували придбати. За прогнозом USDA, у 2020/21 МР Саудівська Аравія, що є найбільшим світовим імпортером ячменю, скоротить його закупівлю до 7 млн т.

 

Закупівельні ціни російського ячменю у південних портах за тиждень виросли в середньому на 1,5-2%. За перші два тижні нового сезону Росія збільшила експорт ячменю у порівнянні з минулим роком майже вдвічі до 352 тис т. Це підтверджує високий попит на російський ячмінь на світовому ринку на тлі скорочення поставок з України.

Коментарі відвідувачів (0):