Загроза скорочення світової торгівлі знижує ціни на нафту та рослинні олії

2020-01-27 12:19:33
Загроза скорочення світової торгівлі знижує ціни на нафту та рослинні олії

Через розповсюдження нового короновірусу в Китаї вчора котирування нафти марки Brent на лондонській біржі ICE вперше з осені 2019 р. опустилися нижче 60 $/барель до 59,39 $/барель.

 

Після загибелі іранського генерала Касема Сулеймані ціна на нафту Brent на початку року виросла до 70 $/барель вперше з травня 2019 року, коли у Перській затоці було чергове загострення.

 

За оцінками експертів Goldman Sachs, нафта Brent може подешевшати на 2,9 $/барель через епідемію короновірусу 2019-nCoV, розповсюдження якого може піти за сценарієм атипової пневмонії, яка у 2003 році викликала паніку в країнах Азії, та першу чергу, в Китаї, що призвело до різкого скорочення кількості туристів, скасуванню авіарейсів та падінню попиту на авіапальне.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії продемонстрували найбільше денне падіння двох тижнів та знизилися на 2,2% до 704,07 $/т на тлі скорочення попиту з боку Китаю та Індії, падіння цін на енергоносії та зміцнення рінггиту. На ціни тисне поганий експорт пальмової олії з Малайзії та чутки про наміри Індії зберегти імпортне мито на пальмову олію.

 

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго у п’ятницю впали на 1,3% до 696,44 $/т, що є мінімумом 6 тижнів.

 

Подешевшання пальмової та соєвої олії продовжує тиснути на ціни української соняшникової олії, пропозиції якої знизилися на 5 $/т до 780 $/т FOB, тоді як покупці пропонують не більше 760 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):