За тиждень курс долара на міжбанку виріс на 1%, але НБУ стримує зростання

2024-04-15 11:13:30
За тиждень курс долара на міжбанку виріс на 1%, але НБУ стримує зростання

За дві останні сесії курс долара на міжбанку виріс з 39 до 39,37-39,39 грн/$ (+1% за тиждень) на тлі посилення напруги між Іраном та Ізраїлем, оскільки у випадку активізації воєнних дій в регіоні міжнародна допомога Україні з боку країн Заходу зменшиться, тому що буде направлена до Ізраїлю.

 

Іран 14 квітня атакував Ізраїль сотнями БПЛА та ракет, 99% яких були збиті Ізраїлем та силами США, Великобританії, Йорданії та інших країн. Після цього конгресмени США знову заявили про необхідність термінового розгляду законопроекту про допомогу Ізраїлю, яким можуть бути виділені кошти і для України.

 

За період 8-12 квітня Нацбанк зменшив продаж валюти на міжбанку у порівнянні з попереднім тижнем на 105,3 млн $ до 378,3 млн $, а закупівлю – на 28,35 млн $ до 1,25 млн $. Загалом у 2024 р НБУ придбав 104,6 млн $, а продав – 6,77 млрд $.

 

Транші міжнародної допомоги продовжують підтримувати економіку України під час війни з рф. На тлі відсутності допомоги від США Європа та Японія нарощують обсяги допомоги.

 

За виконання умов, визначених у рамках імплементації Українського фонду в бюджеті ЄС, вже у квітні Україна отримає від ЄС 1,5 млрд євро, та ще 1,9 млрд євро перехідного фінансування можливо у травні.

 

«Єврокомісія перерахувала Україні 4,5 млрд євро виключного перехідного фінансування, і в разі виконання всіх вимог виплатить ще 1,5 млрд євро у квітні, щоб у надзвичайно важкі часи допомогти Україні зберегти функціонування держави», - повідомив виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

 

З початку повномасштабного вторгнення рф Японія надала Україні понад 10 млрд $ допомоги, зокрема 8,5 млрд $ фінансово-економічної підтримки.

 

Якщо Конгрес США проголосує прийнятий Сенатом законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, то це суттєво зміцнить бюджет України та підтримає курсову стабільність протягом усього року.

Коментарі відвідувачів (0):