За прогнозом ABARE світові ціни на пшеницю будуть найнижчими за останні 18 років

2016-06-22 13:13:57
За прогнозом ABARE світові ціни на пшеницю будуть найнижчими за останні 18 років

За прогнозом Австралійського бюро по сільськогосподарським ресурсам та економіці (ABARE) в сезоні 2016/17 МР світові ціни на пшеницю будуть найнижчими за останні 18 років.

 

Падіння попиту на пшеницю з боку імпортерів та надмірний обсяг пропозицій від деяких країн-експортерів будуть тиснути на ціни. Незважаючи на прогнозоване падіння світового виробництв пшениці, кількість пропозицій, як і раніше, буде перевищувати попит. Зменшення врожайності пшениці з надлишком компенсується зростанням початкових запасів, що створює умови для перенасичення ринку.

 

В портах Мексиканського заливу індикативна ціна твердої червонозернистої пшениці американського походження впаде відносно поточного сезону на 22 $ до рівня 190 $/тону, що стане найнижчим показником з сезону 2001/02 МР.

 

В наступному сезоні Австралія експортує 17,2 млн. тон пшениці, що на 4 % перевищить показник поточного сезону. Проте через зменшення світових цін обсяг експорту в грошову еквіваленті впаде на 7 % до рівня 4,9 млрд. австралійських доларів.

 

Валовий збір австралійської пшениці в наступному сезоні може на 5 % перевищити показники поточного сезону та сягнути рівня 25,4 млн. тон. Під час посівної кампанії та протягом періоду вегетації рослин спостерігалися сприятливі погодні умови. Проте, фактичний врожай буде залежати від достатньої кількості вологи протягом усього періоду вегетації, а збиральна кампанія проходитиме в жовтні-грудні поточного року.

Коментарі відвідувачів (0):