З червня Укрзалізниця підвищує тарифи на вантажні перевезення на 22%

2017-05-26 12:09:02
З червня Укрзалізниця підвищує тарифи на вантажні перевезення на 22%

Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун повідомив про наміри компанії збільшити з червня поточного року вартість вантажних перевезень на 22,5%.

 

«В доопрацьованому проекті фінансового плану компанії не передбачено зміни тарифів пасажирських перевезень. Проте сьогодні існує необхідність збільшення вартості вантажних перевезень. З червня поточного року ми індексуємо тарифи на вантажоперевезення на 22,5%, що дозволить провести найбільші за історію діяльності компанії капітальні інвестиції в сумі 22,7 млрд грн, більшу частину з яких витратять на придбання рухомого складу, якого наразі гостро не вистачає», - розповів керівник компанії.

 

Капітальні інвестиції компанії дадуть змогу відкрити нові робочі місця на українських підприємствах та сприятимуть розвитку вітчизняної економіки. Якщо тарифи не будуть проіндексовані, компанії доведеться відмовитися від програм капітального інвестування, що несприятливо вплине на різні галузі економіки.  

 

Сьогодні тарифи на доставку зернових та олійних культур в порт складають в середньому 300-400 грн/т. Їх збільшення на 22% змусить трейдерів опустити закупівельні ціни на внутрішніх елеваторах на 60-80 грн/т.

 

Фінансовий план Укрзалізниці на 2017 рік не передбачає будівництва нових вагонів для перевезення зерна, тому знову може виникнути питання їх дефіциту під час активного експортного сезону.

 

Подолати перевантаження автомобілів під час перевезень зерна в порти не вдалося, тому в новому сезоні автошляхи продовжать руйнувати вантажівки, брутто яких набагато перевищує допустимі норми.

Коментарі відвідувачів (0):