З 2018 року в Україні змінять порядок надання дотацій аграріям

2017-10-18 12:01:03
З 2018 року в Україні змінять порядок надання дотацій аграріям

Уряд України планує в наступному році змінити порядок розрахунку дотацій аграрним виробникам та встановити обмеження коштів, що виділятимуться з бюджету для підтримки фермерів, в обсязі не більше 150 млн грн.

 

Порядок розподілу 2 млрд гривень бюджетних дотацій, що спрямовуються на розвиток сільгоспвиробників та стимулювання вирощування агропродукції, буде вдосконалений завдяки зміні формули нарахування грошей та обмеженню суми підтримки одного фермера в межах 150 млн грн.

 

Наразі уряд визначив пріоритетні напрямки державної підтримки галузі АПК в наступному році та активно розробляє порядок використання 6,3 млрд грн, які заплановано виділити для підтримки агровиробників.

 

В Мінагрополітики наголошують, що важливо не лише вчасно запровадити програми підтримки аграрного комплексу, але й заздалегідь проінформувати про них виробників, щоб кожен знав про існуючі можливості та міг за необхідності ними скористатися.

 

В уряді пропонують збільшити фінансування програми часткового відшкодування агровиробникам вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва з 550 млн грн в 2017 році до 1 млрд грн в 2018 році.

 

Крім того, на підтримку аграріїв буде виділено 1 млрд грн, половина якого надаватиметься фермерам через кооперативи задля стимулювання розвитку кооперації серед виробників. Ще 500 млн грн отримають сімейні фермерські господарства та ті, хто бажає створити фермерське господарство.