З 2018 року в Україні змінять порядок надання дотацій аграріям

2017-10-18 12:01:03
З 2018 року в Україні змінять порядок надання дотацій аграріям

Уряд України планує в наступному році змінити порядок розрахунку дотацій аграрним виробникам та встановити обмеження коштів, що виділятимуться з бюджету для підтримки фермерів, в обсязі не більше 150 млн грн.

 

Порядок розподілу 2 млрд гривень бюджетних дотацій, що спрямовуються на розвиток сільгоспвиробників та стимулювання вирощування агропродукції, буде вдосконалений завдяки зміні формули нарахування грошей та обмеженню суми підтримки одного фермера в межах 150 млн грн.

 

Наразі уряд визначив пріоритетні напрямки державної підтримки галузі АПК в наступному році та активно розробляє порядок використання 6,3 млрд грн, які заплановано виділити для підтримки агровиробників.

 

В Мінагрополітики наголошують, що важливо не лише вчасно запровадити програми підтримки аграрного комплексу, але й заздалегідь проінформувати про них виробників, щоб кожен знав про існуючі можливості та міг за необхідності ними скористатися.

 

В уряді пропонують збільшити фінансування програми часткового відшкодування агровиробникам вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва з 550 млн грн в 2017 році до 1 млрд грн в 2018 році.

 

Крім того, на підтримку аграріїв буде виділено 1 млрд грн, половина якого надаватиметься фермерам через кооперативи задля стимулювання розвитку кооперації серед виробників. Ще 500 млн грн отримають сімейні фермерські господарства та ті, хто бажає створити фермерське господарство.

Коментарі відвідувачів (0):