Японія призупинила імпорт американської пшениці через виявлене ГМО
Японія призупиняє імпорт м’якої білозерної та фуражної пшениці з західних регіонів США через те, що на полях штату Вашингтон було виявлене ГМО-пшениця компанії Монсанта, яка не отримала офіційного затвердження та не поступила в комерційний продаж.
Представник Міністерства сільського господарства Японії повідомив, що імпорт пшениці других класів, а також фуражного зерна, яке поставляється через порти Мексиканського заливу, буде продовжуватися.
Часткова заборона на імпорт пшениці з США буде знята після того, як уряд Японії створить систему для виявлення ГМО-штамів пшениці.
В загальній кількості пшениці, яку Японія купує на зовнішніх ринках, частка американського зерна складає 60%. Приблизно 60% імпорту приходиться на продовольчі класи пшениці. Продовольча пшениця закуповується тричі на місяць в США, Канаді та Австралії. Фуражна пшениця закуповується на тендерах щотижня.
Востаннє Японія частково обмежувала імпорт білозерної американської пшениці в 2013 році, коли ГМО-зерно було виявлене в штаті Орегон. Тоді заборона тривала 2 місяці. Міністерство сільського господарства Японії сподівається, що в цей раз імпорт в повному обсязі буде поновлений швидше.
На час дії заборони Японія не планує закуповувати білозерну пшеницю в інших країнах, оскільки борошномели мають достатні запаси зерна, яких вистачить більше, ніж на 2 місяці.
Заборона на імпорт фуражної пшениці з тихоокеанського узбережжя США істотно не вплине на японських споживачів. Вони вже переорієнтувалися на більш дешеве європейське зерно. За підсумами 2015 року найбільшим постачальником фуражної пшениці до Японії стала Україна, посунувши США на третє місце. Це дасть додаткову підтримку цінам на українську пшеницю.