ВРУ прийняла законопроект про передачу держсільгоспземель громадам

2016-04-20 15:27:49
ВРУ прийняла законопроект про передачу держсільгоспземель громадам

Сьогодні українські парламентарі прийняли законопроект № 4355, який вносить зміни до існуючих законодавчих актів України з метою надання більш широких повноважень владним органам територіальних місцевих громад щодо управління наявними земельними ресурсами та здійснення контролю за їх охороною та дотриманням вимог використання.

 Вказаний законопроект підтримали 251 народних обранців.

 

 Прийнятим документом передбачено:

 

1. Порядок переведення земель поза межами населених пунктів із державної власності до комунальної власності об’єднаних територіальних громад.

2. Надання додаткових повноважень селищним, сільським та міським громадам в частині розпорядження землями, які знаходяться у державній власності та розташовані поза межами населених пунктів, окрім ділянок, що відносяться до охоронного, природоохоронного фондів та інших, важливих в державному значенні земель.

3. Надання повноважень, які нададуть змогу контролювати процес використання та охорони земель

 

  • органу центральної влади, що проводить державну політику в галузі земельних відносин,
  • виконавчим органам територіальних громад в частині контролю за дотриманням вимог по використанню земельних ділянок згідно встановленого цільового призначення та строків вчасного повернення тимчасово зайнятих ділянок, за здійсненням заходів для приведення ділянок до придатного для їх використання за встановленим призначенням стану, прийняття заходів щодо повернення у відповідності до існуючого законодавства самовільно зайнятих земельних ділянок їх законним власникам.